Kayseri Baca Temizliği

İnsanın barınmaya ve konaklamaya başladığı ilkel yapılardan günümüzün modern mimari yapılarına kadar, canlı hayatının devam ettiği bir mekânın en önemli sistemlerinden biri de havalandırmadır. Isıtma sistemi gerek soba gerek kalorifer gerekse doğalgaz ile olsun ortamdaki duman, toz, kirli hava ve zehirli gazlar sadece baca yoluyla tahliye edilebilmektedir.

Her yıl ortalama onlarca kişinin odun, kömür ve doğalgaz kaynaklı yakıt tüketimlerine bağlı olarak zehirlendiği hatta hayatını kaybettiği göz önüne alınırsa havalandırma ve baca tahliye sisteminin ne kadar önemli olduğu çok daha kolay anlaşılabilir. Öte taraftan ülkemizde de sık sık rastlanan ve bina yangınlarının %20’sine sebebiyet veren bu sorunun çözümü, hane, mekân ve tüm tesislerin baca tahliye alanlarının periyodik olarak temizlenmesinden geçmektedir.

Yılda 2 kez baca temizliği yapılması halinde, meydana gelebilecek olan bu riskleri engellemekle birlikte yakıt tüketiminde gözle görülür bir tasarruf imkânı elde edilmekte, doğaya salınan başta karbon monoksit olmak üzere çeşitli zehirli gazların oranını düşmektedir. Dolayısıyla baca temizliği insan sağlığını tehlikeye düşürebilecek kimi sorunların önüne geçtiği gibi bina, tesis ve işletmelerin güvenliğini sağlamakta, kullanıcıya kısa vadedeki maddi getirilerinin yanı sıra adeta sosyal bir sorumluluk olarak göze çarpmaktadır.

Her ne kadar baca temizliği dendiğinde akla ilk gelen şey soba bacası olsa da bu işlem davlumbaz bacalarından sanayi üretim tesislerinin bacalarına kadar oldukça geniş bir sahaya yayılmış bir haldedir. Dolayısıyla temizlenecek bacanın yapısal özellikleri dikkate alınarak karbon filtre temizliği, elektrostatik baca temizliği ve yağlı kanal temizliği gibi tekniklerle fırın, şömine, ev, restoran ve fabrika bacaları temizlenmektedir. Öte taraftan doğalgaz sistemlerinin gelişmeye başlaması ve temel yakıt ihtiyacının doğal gaz ile karşılanır hale gelmesiyle birlikte, enerji ihtiyacını doğalgaz ile karşılayan tüm hane, mekân ve tesislerin periyodik olarak baca temizliği yaptırmalarının zorunlu hale gelmesi konunun önemini göstermektedir.

Kayseri Baca Temizliği olarak sektördeki tecrübemiz, profesyonel kadromuz ve kulanmış olduğumuz teknolojik ekipmanlar ile tüm bina ve baca tiplerinde temizlik ve arındırma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Kayseri genelinde;

Akkışla Baca Temizliği

Bünyan Baca Temizliği

Develi Baca Temizliği

Felahiye Baca Temizliği

Hacılar Baca Temizliği

İncesu Baca Temizliği

Kocasinan Baca Temizliği

Melikgazi Baca Temizliği

Talas Baca Temizliği

Yahyalı Baca Temizliği

olarak Kayseri nin bir çok ilçesinde hizmet vermekteyiz. Şirket olarak hizmet verdiğimiz belde ve mahalleler ise;

Mimarsinan Mahallesi Baca Temizliği

Fevzi Çakmak Mahallesi Baca Temizliği

Beyazşehir Mahallesi Baca Temizliği

Hunat Mahallesi Baca Temizliği

Alparslan Mahallesi Baca Temizliği

İldem Baca Temizliği

Oymaagaç Baca Temizliği

Belsin Baca Temizliği

Kayseri Osb Baca Temizliği